Întrebare recomandată | numesiprenume0 a întrebat:

Ce salariu are in prezent un asistent medical? Ce alte bonusuri mai poate avea si la cat poate ajunge venitul sau?

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Mai bine pleacă peste hotare, n are rost sa te gândești.

| Staif a răspuns:

Cand au iesit in strada acum vreo luna si se vaitau ca le scad veniturile, am aflat ca o asistenta ia in mana (dupa plata tuturor contributiilor si impozitelor) peste 5.000 lei. E suficient?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Staif):

Poate cu sporuri de vechime, in primii ani nu se trece de 3000 lei in niciun caz,

| Staif a răspuns (pentru Bondarel99):

Eu am spus net (in mana), nu salar de angajare. Salarul de angajare poate fi 1.000 dar cu sporuri se ajunge si la 10.000, in functie de vechime, sectie, etc. Dupa ce se scad retinerile... se mai pune ceva deoparte sa nu stie sotul/sotia laughing si gata.