| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un actor intr-un teatru national?

3 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Sub minimul pe economie

| InvatamProgramare a răspuns:

Salariile actorilor se incadreaza la salariul mediu pe economie daca lucrezi la teatru de stat. La cele particulare depinde de numarul de aparitii. In plus, ca actor mai ai venituri din alte activitati, prezentari, reclame, aparitii televizate, etc

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Nu am treaba in domeniu dar stiu ca sunt niste salarii jalnice, majoritatea mai fac si altele pe langa... joaca in reclame sau isi fac canal de Youtube unde isi urca continut personal... e vazuta prost actoria in Romania, sunt putini cei care isi "sacrifica" o sambata la un teatru in loc de cinema sau club