| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un contabil junior fara experienta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula sunt incadrati la salariul minim. In functie de studii pot avea 2080 lei lunar (studii medii) sau 2350 lei lunar (studii superioare).

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am terminat si masterul. Sunt economist. Problema e ca nu am experienta in domeniu, iar acum cand incep sa merg la interviuri nu stiu ce salariu sa cer.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu poti sa ceri ce salariu vrei, depinde de cat este dispus sa-ti dea angajatorul. Sigur ca te-ai putea targui, incepand de pe la 3.000 lei dar, daca sunt mai multi candidati pentru acea slujba, vei avea putine sanse de reusita.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti cere si 100.000 EUR. Daca poti justifica si de ce ii meriti si cum poti face ca firma sa poata sa iti plateasca atit, eu te-as angaja in secunda doi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu exista contabil junior.

| FreddieM a răspuns (pentru darrio2007):

S-a referit la faptul ca e incepator, fara experienta.

| darrio2007 a răspuns (pentru FreddieM):

Spune deja ca este un simplu economist.

| FreddieM a răspuns (pentru darrio2007):

Ai comentat ca nu exista contabil junior. Am explicat la ce se referise el la,, junior".

| darrio2007 a răspuns (pentru FreddieM):

Ok.