| anonim_4396 a întrebat:

_Ce salariu are un mecanic auto in prima luna de angajare dupa ce a absolvit cursul de calificare?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cat reusesti sa negociezi inainte de semnarea contractului de munca.

| darrio2007 a răspuns:

1900 de lei brut, de la 1 ianuarie 2018.

| Violleta2022 a răspuns:

Salariul minim pe economie 1200-1400 lei, pentru primul an cel putin, dupa care, se poate marii, daca compania care te-a angajat isi poate permite.

| sierra1 a răspuns:

Nu te aștepta la prea mult. Undeva foarte aproape de salariul minim. Eventual poate primești bonuri de masă.

| HadesSs a răspuns:

Depinde de la oras la oras, nu poti generaliza si de obicei o luna esti tinut in proba apoi te angajeaza. In principiu ai trecut pe cartea de munca 1900 brut (minimul pe economie ) si ramai in mana cu 1162 venit dar iti va mai da angajatorul mai mult la ''negru''. Plus ca mecanic auto faci ciubuc destul de mult, daca te tii de meserie si cu timpul devii un meserias nu un carpaci.