| ANDREEA61541 a întrebat:

Ce salariu au profesorii de gimnaziu?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

20 de milioane daca ai vechie de nu stiu cati ani! Altfel, incepand de la minimul pe economie.
Un profesor de facultate cu vechime buna are 25-28 de milioane. Iar cei de liceu sunt platiti mai putin, cei de gimnaziu poate tot asa sau si mai putin. Deci iti dai seama ca e cam bataie de joc...

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pana in 10 milioane, daca nu ai vechime(chiar sub)

| Yasmin875 a răspuns:

Depinde de vechime si de grade.In general un profesor are cam 20 de milioane.P.S.:Mama este profesoara.

| DELFINI a răspuns:

Dacă vorbim de o școală medie, nici cea mai buna, dar nici cea mai rea, salariul e în jur de 1.500 lei. Depinde de materie și vechime.