| FuFuVercetti a întrebat:

Ce salariu ia un inginer? big grin Si cat de cautati sunt inginerii? happy

Răspuns Câştigător
| MiAaa234L a răspuns:

Un inginer constructor castiga usor intre 1500- 3500 euro! Un inginer abia iesit din bancile facultatii castiga in jur de 1200-2000 euro!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt atatea domenii in care exista ingineri. de la IT, la constructii, mecanica samd. Si nu exista un salariu fix, totul tine de unde lucrezi, cat de bun esti, ce esperienta ai, cum stii sa iti negociezi contractul

| Frank51 a răspuns:

Oh mai gad, in realitate majoritatea inginerilor din romanica nu iau mai mult de 4-5000 de lei, cei debutanti maxim 3000, nu inteleg pe ce lume traiesc acesti copilasi.

| kiv1990 a răspuns:

Depinde ce tip de inginer
daca IT inginer in ro are pina la 5000 euro, sunt foarte cautati atit in europa cit si in ro. Despre alte tipuri de ingineri nu stiu, eu sunt anul 3 si am salariu de 5000 de dolari pe luna
ce-i drept locuiesc in SUA

| MiAaa234L a răspuns:

Exista multe feluri de ingineri. Ce fel de inginer vrei?

| FuFuVercetti explică (pentru MiAaa234L):

Uite m-ar interesa inginer coonstructor happy pentru asta trebuie sa fac facultatea de constructii si instalatii nu? si m-ar mai interesa ingineria materialelor, dar nu stiu sigur thinking

| florinSalam a răspuns:

Depinde decare inginer! in Romania un inginer Cadastru are la 1 000 euro 1 200 p luna! Si inginer cadastru se cauta foarte mult, pentru ca toti masoara terenuri, se construisc drumuri, "autostrazi"...