| parmalatul a întrebat:

Ce sanse am sa ma angajez in Elvetia daca nu cunosc la nivel avansat nici franceza, nici germana si deloc italiana? Doar engleza...

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi o problema. uite de exemplu am un fost coleg care nu stia decat foarte bine engleza si e deja de 2 ani la Alsthom in Geneva... si inca pe un post super. In Elvetia sunt multe "multinationale" deci daca esti super tare pe domeniul tau totul e ca si aranjat

| Ben. a răspuns:

In ce domeniu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da parmalata o cunosti? daca da e bine. te pun aia sa parmalesti toata ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu pe cineva care a facut curatenie la o familie de elvetieni.Stie doar engleza la un nivel conversational...lucruri de baza adica. Munca necalificata nu-ti pretinde cine stie ce cunostinte de limba.

| luciant a răspuns:

Ce sanse am sa ma angajez in Elvetia daca nu cunosc franceza, nici germana si deloc italiana? Doar engleza... minim