| dipix a întrebat:

Ce scoala/curs trebuie sa urmez daca vreau sa intru in criminalistica?

Răspuns Câştigător
| KilluaZoldyck a răspuns:

Academia de Politie A.I din Bucuresti

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Academia de politie succes

| Ager a răspuns:

Sa mergi in iraq la război. Sau la rusi.

| UnDezaxat a răspuns:

Ce parere ai de facultate? Aaa, da, si pile. Multe pile. Reprofileaza-te.

| Borcanelul a răspuns:

Si cam ce ai vrea sa investighezi pe viitor....Cum Vasile, venit acasa mort de beat nu a gasit mancare pe masa si a decis ca o corectie cu un topor in cap o va invata minte pe nevasta-sa.

| EvaDuarte a răspuns:

În primul rând depinde de ce anume dorești să faci pentru că este un domeniu mai vast decât pare. O opțiune este Academia de Poliție dar nu numai. în prezent se tinde spre formarea unor echipe multidisciplinare, în care nu sunt prezenți doar polițiști, ci și medici legiști, psihiatrii, psihologi. Depinde foarte mult de ce anume vrei să faci sau cu ce vrei să lucrezi. După Academie oricum v-a trebui cel mai probabil să mai faci și niște cursuri de psihologie. De asemenea contează și postul pe care vrei să-l ocupi, pentru că fiecare necesită o pregătire anume