| Twitter a întrebat:

Ce se învaţă la informatică in clasa a IX -a la profil mate-info?

Răspuns Câştigător
| melyyy a răspuns:

Eu sunt in clasa a IX a la mate-infowinking si eu invat urmatoarele:
reprezentarea algoritmilor in pseudocod
structura secventiala
structura repetitiva
structura alternativa
asta in sem I
in sem II :
structura unui program pascal
cartile noastre is mai vechi si nu stiu ce intra in programa si ce nu pana acum in sem II am invatat decat structura unui program pascal, scuze ca nu te pot ajuta mai mult sad sper ca ti-am fost totusi de folos big grin

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde ce faci,ori Pascal ori C++.
Eu la C++ am facut introducere in informatica,pseodocod,vectori,probleme cu numere,nr prin,nr maxim, minim, medie aritmetica si parca am inceput si putin din matrici in sem 2.

| Narcis2007 a răspuns:

Programarea web se face printra 11-12 cred... oricum la info simplu o sa faci cam jumatate din materia de la intensiv

| Buii a răspuns:

Ori pascal ori C++

| Twitter explică:

Programare Web, deloc? :-(

| yyyyy a răspuns:

Pai mate si informatica cel mai mult apoi pe langa asta romana engleaza fizic chimie si restul dar si sportul... sper saty fi fos de ajutor ...plizz da-mi funda