| Aldutssss31 a întrebat:

Ce se poate intampla daca i-am spus sefului ca am terminat anul asta liceul dar de fapt sunt a 10a(la seral)? In fisa postului scrie minim 12 clase.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La angajare ti se va cere diploma de studii de unde reiese cate clase ai. Ai probleme la mansarda sau nu iti place munca?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Mai esti si insarcinata. Ai inceput foarte prost, mai ales ca spui ca nu te angaja nimeni cand le spuneai ca esti insarcinata. Acum ai mai trantit si o minciuna. Vei avea un viitor "promițător".

| sierra1 a răspuns:

Poate iți faci rost și de un dosar penal pentru fals, uz de fals și bla-bla

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te dea afară.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Seful isi va da seama ca e idiot. Nu de alta, dar ar trebui ca in dosarul de angajare sa ai si diploma de studii. Ce faci, falsifici?

| johnnny123 a răspuns:

Deci sa recapitulam: ca sa obtii acest post ai mintit in legatura cu studiile si ai ascuns faptul ca esti insarcinata in 5 luni.

Cu alte cuvinte, o relatie bazata pe onestitate completa. Chiar crezi ca se va sfarsi bine?

| Zuzu1991 a răspuns:

O sa te dea afara CU SPUME
iar daca iti plateste vreun salariu, ORICE SALARIU, se numeste ca a facut ilegalitate din cauza ta, salarizarea depinde de nr de clase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti arunca dosarul de angajare pe geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demisioneaza rapid ca sa nu intri in alte belele

| isemilia a răspuns:

Se poate ajunge si in instanta, presupun. Demisioneaza, sau, incearca sa ajungi la un acord cu seful. Nu vad de ce minti atat. Nu primesti job-ul, asta este, cauti altul. Sau astepti sa nasti, ceri ajutorul, impruna cu iubitul, rudelor tale / lui sau a prietenilor apropiati si te angajezi dupa. (din cate am inteles urmeaza sa nasti peste cateva luni. Sarcina usoara si sanatate voua!

| gabriel2004o a răspuns:

Deci ești însărcinată în clasa a 10-a._.