| danny7253 a întrebat:

Ce se studiaza la buget? Ce voi putea capata acolo?
Daca sunt cu profilul uman, iar la BAC voi alege matematica, pot opta pentru profesii legate cu profilul real?

Răspuns Câştigător
| Lion56 a răspuns:

Nu ai cum sa alegi matematica daca esti la profil uman, in loc de matematica vei da la istorie.
Iar materia din care dai bacul nu conteaza in vederea profesiei, doar ca profilul de la liceu te ajuta putin pentru admiterea la facultatea la care mergi.
Nu stiu ce vrei sa spui cu bugetul, nu am auzit de facultate de buget, poate te referi la taxa/fara taxa de la facultate unde poti fi la buget, adica sa nu platesti.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poți să alegi mate la bac când ești pe uman... dai obligatoriu la istorie

| whatevernvm a răspuns:

Buget e forma de finanțare, man.
Adică dacă îți plătești facultatea sau nu. Toate facultățile de stat au atât locuri la buget, cât și la taxa, în funcție de fiecare facultate în parte.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu interesează pe nimeni ce liceu ai făcut, cu atât mai puțin profilul.