| AsTeR a întrebat:

Ce se studiaza si ce iesi de la FAIMA(Facultatea de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor)?
A aparut in 2010 aceasta specializare(de aceea nu ma astept sa sariti cu informatiile), apartine de Politehnica(Buc), totusi as vrea niste informatii de la cei care au auzit cate ceva, care poate chiar studiaza acolo;
-nu imi da-ti site-ul universitatii ca il stiu si eu;
-vreau informatii si pareri;

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Merita sa o faci numai daca, in viitor, vei avea propria ta afacere( poate cand se va relansa piata imobiliara!) La prima vedere, facultatea pare un hibrid intre antreprenoriat, inginerie si managenent conceputa, probabil, pentru ca Politehnica sa-si atraga cat mai multe resurse financiare.