| ALEXICAmarketing a întrebat:

Ce site-uri de job-uri sunt eficiente?

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Fa-ti profil pe linkedin, pune sincer toate informatiile tale si te vor cauta si angajatorii. Recomand sa faci un curs la google gratuit, se numeste bazele marketingului digital, sunt informatii fantastice si ti se ofera si diploma de acreditare care va conta foarte mult in cv-ul tau, fiind oferita de Google si valabila 2 ani happy_

| ALEXICAmarketing explică (pentru Teo29):

Ma apuc de studiat Atelierul Digital happy
La marketing prin site-uri nu prea ma pricep happy
Am avut succes cu anunturi pe net, pliante si afise.
Ultimul succes:1, 5 mil de flyere cu funerare happy

3 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Depinde de oraș. Când îmi cautam eu de muncă am urmărit cam toate site-urile posibile, și dinte cele dedicate recrutarii de personal, cele mai multe anunțuri le-am găsit pe e Jobs. Totodata si pe olx și Facebook am găsit multe, dacă urmăream astea 3 platforme știam cam toate locurile de munca disponibile din oras. Ce am sesizat e ca firmele/companiile mari preferau e jobs iar firmele micuțe erau majoritar pe olx si Facebook. Mai sunt și magazinele micuțe de cartier care doar lipeau pe geam un anunț. Eu ți-aș sfătui sa urmărești mai multe resurse, fiecare angajator e liber sa posteze anunțul unde crede de cuviință, iar tu dacă urmărești mai multe surse, vezi mai multe anunțuri, deci ai mai multe variante. Sincera sa fiu, mie îmi place mult eJobs pentru ca pot face un cv direct din aplicația lor și pentru ca ma anunță când un angajator îmi vede aplicarea, dar merita urmărite si alte surse, nu toți angajatorii folosesc aceeași platforma

| MRBratu a răspuns:

Olx!