| Sunshine123 a întrebat:

Ce site-uri folositi pentru a va gasi loc de munca pe cateva luni (vara) in strainatate? Experiente nagative si pozitive.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corect este sa-ti cauti job pe internet, prin agentii de recrutare, prin ziarele locale, prin cunostinte si prieteni care afla ca sunt pozitii vacante in firma unde lucreaza ei. Ma refer la tarile din Uniunea eruopeana unde nu-ti trebuie viza sa intri acolo.
Este total gresit sa te duci intr-o tara straina, cu bani imprumutati in buzunar, gandind ca vei gasi tu ceva acolo. Ai toate sansele sa te intorci inapoi acasa cu buzele umflate si plin de datorii.

| Eisenheim a răspuns:

Te sfătuiesc să încerci prin rude, prieteni, care deja lucrează în străinătate, mergi la sigur happy

| Rihanna20B a răspuns:

Olx, eJobs, jobzz

| Nemeessis a răspuns:

Salut. Eu te sfătuiesc să nu îți cauți un loc de muncă în străinătate pe site-uri. Sunt foarte mulți care dau tot felul de țepe. În cazul în care ai rude plecate în străinătate, cel mai bine ar fi să vorbești cu ele să te ajute să îți cauți un loc de muncă, altfel riști să îți pierzi banii și să faci un drum degeaba.

| AlexIonut121212 a răspuns:

Olx, ejobs, jobzz, public 24, dar, te sfatuiesc sa te duci cu cineva care a m ai lucrat acolo sau care inca lucreaza, ca stie sigur cum e acolo, sa nu fii singura printre straini

| CroitorașulCelViteaz777 a răspuns:

Neuvoo.codul de țară