| andreiyo50 a întrebat:

Ce slujba pot sa am daca urmez facultatea de contabilitate cu profil contabilitate si informatica de gestiune? Rog sa raspunda doar cei care se pricep (nu vreau raspunsuri de genu:cauta pe google sau poti fi contabil, ma intereseaza exact).

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Economist. (si asta esti la orice specilizare ai termina de la facultatea de economie).
Poti sa tii contabilitatea, si dupa mai multa experienta, si un examen poti deveni expert contabil sau contabil autorizat. (nu e chiar simplu). Dar cum am mai spus asta poti sa devii si cu orice alta specilizare de la economie.

la banca acum, nici nu mai trebuie sa fii economist, poti sa fii si jurist de ex, ca sa fii functionar, si oricum toti cer experienta pe un post similar.

| Floreenofficial a răspuns:

Poti ajunge la o banca. se castiga destul de bine si nu lucrezi in weekend.

Răspuns utilizator avertizat
| florin752010 a răspuns:

Economist, profersor (in cel mai rau caz ). Sotia mea a aterminat acelasi profil ca si tine. Apoi poti avansa - expert contabil.

| Hanabi a răspuns:

Buna! Poti profesa ca si economist sau in invatamant. Daca e primul caz, dupa ceva timp, in care castigi experienta, apoi dai un examen si devii, de exemplu, expert contabil (examenul il dai la CECCAR). Aici iti poti face o idee despre ce presupune a fi expert contabil: http://www.contabilitate-audit.com/expert-contabil-autorizat-ceccar.html