| Dany21Andrei a întrebat:

Ce specializare trebuie să urmez la facultatea de litere pentru a putea deveni profesoară?
Este o specialitatea/domeniu necesar?
FUNDĂ

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu conteaza specializarea dar trebuie sa faci si modulul pedagogic in paralel. Acum conteaza ce profesora vrei sa devii, poti activa in domeniul limbii pe care o studiezi (engleza, romana, franceza etc.)

| alina2k18 a răspuns:

Trebuie sa faci modulul pedagogic.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Specializarea potrivita ar fi Limba si literatura romana - Limba si literatura moderna (si aici iti alegi tu o limba de studiat dintre limbile romanice/germanice/asiatice sau ebraica). Uita-te pe site-ul lor, litere.ro, acolo ai toate informatiile.