| anonim_4396 a întrebat:

Ce spuneti de meseria de asistent medical pentru un barbat? Nu prea vezi barbati sa lucrezi in spital, in afara de doctori. Se potriveste? Imi place sa ajut semenii. Funda

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Iti spun ce stiu de la maicamea, care e asistent medical: e o meserie relativ usoara, e pe principiul tocesti mult gandesti putin, si e relativ ok platita comparativ cu alte meserii de o dificultate asemanatoare. Singura problema e ca muncesti mult cu mainile.
Si bineinteles ca nu e nici o problema daca esti barbat, suntem in 2019.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu numai in spitale lucreaza asistenti.
La echipe de salvare, dar si in multe alte locuri, deseori este nevoie si de de forta de barbat, calificat macar la nivel de asistent.
Mai mult, un asistent experimentat deseori se descurca cel putin la fel de bine ca un medic incepator.

| Yurisa a răspuns:

Da, se potriveste cum sa nu? In afara Romaniei exista multi asistenti barbati, nu inteleg de unde ideea asta. Exista si barbati invafatori, educatori, frizeri si femei ingineri, soferi.

| inflicted a răspuns:

O meserie frumoasa.

| shu7e a răspuns:

Mult succes Dani. e o meserie frumoasa si o poti face cu succes ca barbat