| Ariadna12 a întrebat:

Ce stiti despre mediul de lucru la Deichmann?
A lucrat cineva si poate oferii detalii?
Am primit invitatie la interviu maine la magazinul din Afi Palace Cotroceni Bucuresti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Se munceste foarte mult si se castiga foarte putin.

| Ariadna12 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Multumesc pentru raspuns. Ma gandeam ca poate daca e intr-un mall mai circulat... s-or scoate din comisioane ceva mai multi bani...

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Ariadna12):

Sunt mici comisioanele si se castiga foarte greu.

9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Mergi la interviu si vezi acolo exact despre ce e vorba. Daca ti s-a raspuns aici stii mai bine ce sa intrebi la interviu, sau poate ti-a raspuns cineva care poate fi la concurenta cu tine pe acelasi loc, deci nu lua de 100% bun ce ti se spune. Salariul nu inseamna totul. Depinde si cate ore lucrezi, si in ce conditii - sa ai un salariu foarte mare si sa lucrezi 14 ore pe zi intr-un colectiv de cacao, cu o sefa care va mananca sufletul la toti nu cred ca s-ar merita. Daca ai aplicat si ai fost invitata mergi, vezi tu direct acolo despre ce e vorba. Succes!

| Ariadna12 explică (pentru mixxjim):

Multumesc pentru raspuns. Cel mai bine merg si ma conving. Doar ca pe vremurile astea in Romania mai peste tot toata lumea e prost platita, toata lumea se plange cat de greu e si asa mai departe. Acum o sa ma duc cu sufletul putin indoit dar asta este.
Multumesc inca odata.

| mixxjim a răspuns (pentru Ariadna12):

Cu placere, n-ai pentru ce. Tocmai ca peste tot sunt conditii tot mai proaste de salarizare si se gaseste tot mai greu ceva de lucru merita sa mergi sa vezi. Nu merge cu sufletul indoit, mergi relaxata, raul la care te poti astepta il cunosti, mergi sa vezi si partea buna - sigur este si o parte buna. Asculta atenta, pune intrebari si cantareste bine inainte de a lua o deciziewinking

| mixxjim a răspuns (pentru Ariadna12):

Ei, cum a fost? Ai fost la interviu? E bine?

| Ariadna12 explică (pentru mixxjim):

Nu am mers mai departe. Dar a fost o experienta, nu stiu care au fost crteriile de departajare, insa am primit raspuns la scurt timp ca nu voi merge la al2lea interviu.
Dar daca tot am fost, pot sa dau detaliile aflate mai departe.
Se angajeaza part-time, salariul normal nu e foarte mare, 707 lei brut(550 net) + 10 bonuri + niste reduceri + 3 perechi de pantofi pe an, bineinteles ca se fac multe ore suplimentare, dar platite, multa munca, de la toaleta la depozit la casier.
Exista o perioada de proba in care trebuie sa atingi un target la produsele lor de intretinut pantofii, daca nu pa.
Seful de magazin a spus ca in lunile proaste ( iauarie, februarie, iulie, august) poti castiga in jur de 700 lei iar in lunile bune intre 1000-1200 lei.

| nume1public a răspuns:

Depinde in ce magazin nimeresti si mai ales cu ce sef/a si colegi. Ce pot sa iti spun este ca sunt foarte corecti cu angajatii, orele suplimentare se platesc, la fel si cand muncesti de sarbatori, primeste comision din vanzari, cele mai mari sunt de sarbatori. Din cate stiu la Deichmann Cotroceni sunt vanzari mari, s-ar putea sa castigi mai bine decat in alte parti.
Partile bune astea sunt:corectitudinea, sansa de a avansa-din vanzator poti ajunge asistent, sef de magazin, apoi director pe regiune..., inveti foarte multe chestii, nu esti un simplu vanzator si atat.
Partile negative sunt: multa munca fizica si psihica si target-ul zilnic.
Eu zic sa te duci, sa vezi cum e, ai numai de castigat. Cunosc pe cineva care a muncit la ei si a fost foarte multumita per total, desi cand ajungea acasa seara era franta.
Succes!

| Ariadna12 explică (pentru nume1public):

Multumesc pentru detalii.