| IoanaIonuca a întrebat:

Ce stiti despre meseria de educator? Cum e, ce salarii sunt, etc? big grin

Răspuns Apreciat de Editori
| Thealexis a răspuns:

Salariul net pentru un educator nu prea trece de 1.200 de lei. Nu ai prea multe bonusuri și nici șanse prea mari să „avansezi în carieră". Mai gândește-te și la faptul că dintr-o clasă cu 30 de copii, jumătate nu sunt atenți, țipă, nu te ascultă, deci te stresează. E o meserie extrem de grea și de stresantă, iar în plus e și plătită prost. Cred că e mai rentabil să lucrezi într-un ONG sau într-o grădiniță privată, dacă reușești să prinzi așa ceva. În domeniul de stat, nu merită, oricât de dragi ți-ar fi copiii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti responsabil de educarea, sanatatea si chiar viata unor copii zi de zi si esti platit(a) cu minimul pe economie.