| NemNUZ a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai ca sa fii dealer la o reprezentanta auto? Stiti voi omul acela la costum care va prezinta masina laughing? Si cat se castiga?

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ai nevoie neaparat de studii in domeniul Marketing, constituind un avantaj daca ai studii si in domeniul comunicarii (Stiintele comunicarii sau PR). Salariul are 2 componente: Salariul de baza (un pic peste salariul mediu pe economie) + bonusuri de performanta (intre 2-10% din vanzari+ alte bonusuri de target)

| Azµre a răspuns:

Marketing.

| Ycu a răspuns:

Marketing, si castiga in functie de cat vinde daca el te face sa cumperi o masina are cam 5-6 % profit, cheers.

| tofanlucian12 a răspuns:

Trebuie o facultate in domeniul marketing cred sau ceva de genu si salariul lor este peste 15 mil plus vanzarile care le fac

| ThisIsAdriana a răspuns:

Eu nu stiu.