| Killa3463 a întrebat:

Ce studii trebuie urmate si pe ce perioada pentru a deveni politist local?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

La o scoala de agenti de politie precum cea din Campina care poarta denumirea de,, Vasile Lascar''. Scolarizarea se incheia dupa perioada de 9 luni de pregatire (studii) + practica (inclusiv pentru promotia elevilor care au intrat in Ianuarie 2020), dar foarte posibil ca noua promotie care va intra in aceste scoli sa se pregateasca dupa o noua programa de curs, aceasta fiind undeva in jurul a 2 ani in total.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intrebi profesorii la scoala. Cand eram in clasa a 12-a copii din clasa intrebau profesorii despre academia de politie si studiile necesare pentru a urma diferite meserii, profesii etc.
Daca mai esti inca la scoala/liceu vorbeste cu un profesor, cu siguranta o sa iti spuna unde anume trebuie sa mergi.

| Killa3463 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Din pacate am terminat liceul!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Killa3463):

Cand l-ai terminat?

| Killa3463 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Acum 2-3 ani, momentan sunt la o postliceala sanitara asistent generalist anul 2, dar vreau sa dau si la politia locala!