| Bnmjv a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin pompier? Am terminat profesionala si acum fac seralul sa incerc sa iau bacul. Unde trebuie sa ma inscriu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce obtii diploma de bacalaureat poti urma o scoala de ofiteri sau subofiteri de pompieri. Facultatea este in cadrul Academiei de Politie.

| Danibbb a răspuns (pentru Ioandelasal):

Asa sta si in cazul politistului? Trebuie sa ne inscriem la o scoala De subofiteri? Fara bacalaureat Nu se poate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Danibbb):

Da, asa este si la politisti, trebuie sa faci o scoala de agenti de politie si este obligatorie diploma de bacalaureat pentru a putea candida.