| AnaCST123456789 a întrebat:

Ce trebuie să fac ca sa devin profesor de limba română? ..se plătește cât de cât ok din asta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se plateste salariul minim pe economie in primii 5 ani, pana capeti experinta si atunci iti mai creste.
Vrei să fii profesor? Faci facultate, masterat şi un an de practică!
http://www.tribuna.ro/......76667.html

| sierra1 a răspuns:

Ai două răspunsuri SF (salariu de 23.000 respectiv sal. minim - doar nu vei fi femeie de serviciu...)

uite aici: două mii și puțin
http://bestbigdeal.com/

ce ai de făcut? - facultatea și să iei examenul pentru obținerea postului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie facultate, salariul este minimul pe economie. Iti mai creste ulterior dupa ani/zeci de ani laughing.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Ca sa poți fi profesor de limba și literatura română trebuie să o stăpânești bine.
Se plătește 23.000 lei brut
Trebuie sa fi o persană plăcută să te întregi bine cu copii și să știi să te exprimi.
Cauta și pe google

| darrio2007 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Sper ca nu esti profesoara de limba romana.
Nu i-ai spus ca ii trebuie facultate, inainte de toate.

| suntserios a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

23.000 lei brut loool
Vezi ca ai pus un zero in plus

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru darrio2007):

Trebuia să îi spun?
Trebuia sa fie conștient rolling on the floor
Doar nu poți fi profesor cu 8 clase

| darrio2007 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Poate ca asta ar fi vrut. Profesor cu 8 clase.