| RiciXR9 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ajungi asistent de vânzări la produsele electrocasnice? Iti trebuie studii? Este la fel de usor ca manipulant de mărfuri?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Se poate și cu liceul. Trebuie doar sa ai puțin habar despre produsele pe care le vinzi, de exemplu la o mașină de spalat: capacitatea de încărcare, turația maxima la stoarcere, clasa energetica, nivelul de decibeli, etc, ca să ști ce sa recomanzi omului. Plus ca trebuie sa ai talent la vânzări, ca să îl convingi pe om sa cumpere un produs din magazin în loc sa mai caute și în alta parte.

| RiciXR9 explică (pentru Alexandrionelu):

M-am prins acum! Mersi.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești bun și cu liceu