| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc rapid?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumatul taie pofta de mancare! Daca faci si un sport slabesti repede

41 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Problema e ca tocmai trebuie sa te abtii de la mancat.
Cel mai important lucru este sa nu mananci dupa orele 18:00.

| andreutz a răspuns:

Sa nu mananci! big grin

| cely a răspuns:

Trist dar de altfel trebuie sa mananci foarte putin adica mai nimic.
Daca poti, incearca sa mananci in doua zile pe saptamana doar orez fiert, fara pic de sare. Cel mult cu fructe din compot neindulcit Se da jos 1 kg pe zi daca respecti cu strictete si bei 2 litri de apa plata sau ceai. Un cai sa fie verde.

| LoryM22 a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un doctor, sa-ti faci analizele si in functie de asta dr.iti da da un regim de slabit. Odata cu tinerea unui regim rapid pierzi multe vitamine si iti slabesti sistemul imunitar si osos.Asa e cel mai bine.Sanatate.

doiny
| doiny a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti rapid, doctorii recomanda sa slabim 3-4 kg pe luna pentru ca altfel putem avea probleme serioase de sanatate. Eu chiar am trecut prin asa ceva, de nu credeam ca o sa-mi mai revin vreodata. Cel mai bine e sa slabesti sanatos: asigura-ti necesarul energetic zilnic in urmatoarele proportii: 1/2 din carbohidrati (cereale integrale, legume, fructe) si cate 1/4 din grasimi si proteine (lactate, oua, pui si peste, mazare, fasole boabe), elimina din alimentatie mancarurile rafinate si dulciurile (ciocolata, prajituri, biscuiti). In afara de faptul ca ingrasa, acestea cresc prea repede nivelul glucozei in sange, atragand dupa sine riscul instalarii diabetului, hipertensiunii si afectiunilor cardiace, evita consumul de alcool si de bauturi carbogazoase, care sunt pline de calorii, dar sarace in substante nutritive (doar ingrasa, fara a furniza necesarul de energie), consuma legume, fructe si cereale. Contin multe vitamine si fibre si au foarte putine calorii.

Carnea (de preferinta slaba, de pui si peste) si ouale prepara-le altfel decat prajite (fierte, inabusite etc.).

Foloseste in bucatarie, la gatit, ulei de masline.

Evita pe cat posibil infometarea, caci risti sa reduci masa musculara si sa produci dezechilibrele chimice in sange, cu posibile consecinte grave.

Fa zilnic miscare, daca e posibil. Sportul intareste organismul, binedispune, creste imunitatea si contribuie la arderea caloriilor, scapandu-te astfel de kilogramele in plus. Nu e neaparat nevoie sa te duci la sala, poti sa alergi in jurul blocului, sa iesi la plimbare, sa urci scarile intr-un ritm mai alert.

Rezultatele nu vor intarzia sa apara. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei ai 2 variante:
1.Sa asculti sfaturile Doniny'tei si in plus adaug ca mesele trebuie sa fie putine si dese;
2. Te poti duce la un nutritionist sa iti faca un regim special pentru tine si organismul tau. El va lua in considerare stilul tau de viata, kg, in cat timp ar trebui sa le dai jos, sexul (f/m) si alte constante care iti pot influenta greutatea si sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa mananc sa slabesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa incerci sa nu consumi multa paine dulciuri grasimi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mananci decat o data pe zi sau sa mananci doar iaur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nush poATE STI UH

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As dori sa slabes 12 kg in 4 saptamani. intrebare e am sa reusec sa slabesc daca mananc fructe legume salate si piept de pui sau carene fara grasime si iaurt?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa faci mult sport si daca faci poti manca de toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa slabesc! ajutati ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legume si fructe nu cu fumatu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 47 de kg si vreau sa mai slabesc iar parintii nu imi dau voie ce pot sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa faci acdomene sa alergi si sa nu mananci gras asa se slabeste rapiod

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu maninci gras si mult dupa ora 6 si sa faci sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu mai mananci asa de multtt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc rapid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebue sa maninci dimineata mult si seara putin. seara maninci atunci cind inainte ca sa te culci cu 3 ore inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata sa nu te abtii sa mananci. mai bine mananca sanatos, mancaruri care au putini carbohidranti, si sa faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 1 metru 64-inaltime, 12 ani si 42 de kilograme.eu asi dori macar sa am 40 de kilograme nu 42sadsadsadsadcine imi poate da un sfat pentru a putea scapa de cele 2 kilograme?

| Zoozik a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti bolnava rau... daca tu chiar ai 164 cm si 42 de kg...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci abdomene in fiecare seara, asa am facut si inca fac si eu si sa te scoli nesatula de la masa poti sa mananci toate cele 3 mese dar sa te scoli nesatula spor la treaba laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumat si sport. buna combinatie!