| Raducons a întrebat:

Ce ziceti daca spui la angajare ca ai lucrat intr-o anumita companie si nu a fost asa poate sa vada recrutorul undeva, in afara sa sune acolo?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei nimeni nu se uita ce ai facut la fostul loc de munca mai ales cand are nevoie de angajati

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai face asemenea tampenie?

| Raducons explică (pentru darrio2007):

E o tampenie dar pe cinstite greu faci cava aum cu pilele astea. Daca nu ai pe cineva unde trebuie nu prea poti obtine un job bunicel

| suntserios a răspuns (pentru Raducons):

"acum 40 minute | Raducons a răspuns (pentru suntserios):
Din cauza indivizilor ca tine isi bat joc angajatorii"

Nu prietene, din cauza indivizilor ca tine angajatorii sunt cum sunt. Ca vii cu minciuni si in final esti incompetent. Iar ei pierd bani si timp din cauza asta.

| Raducons explică (pentru suntserios):

Din contra, eu am curaj pentru ca sunt competent si am rezolvat toate problemele si nu mi-a reprosat nimeni nimic, lucrez in inginerie

| suntserios a răspuns (pentru Raducons):

Lol, curaj sa minti in cv. Hai ca e buna

| Raducons explică (pentru suntserios):

Ce treabă are cv ul aici acum vobim despre muncă si preaviz

| suntserios a răspuns (pentru Raducons):

Vezi ca ai incurcat intrebarile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate să vadă, că nu mai există cărți de muncă. Dar orice informație neconformă cu realitatea pe car o dai, te descalifică dacă este aflată și poți să pierzi postul.

| Raducons explică (pentru sadrian46):

Multumesc,dar acum doar cu minciuni mai poti face ceva.Am lucrat intr-un loc cam 10 ani, si compania aia intre timp a dat faliment si nu prea erau incantati recrutorii de cv -ul meu si am scris o companie mai mare, ca am lucrat inginer acolo, am terminat automatica si am multe variate acum dar nu stiu cum imi voi scoate camasa cum se zice daca se afla

| sadrian46 a răspuns (pentru Raducons):

Păi eu zic așa. Ai fost deja angajată la o companie la care ai prezentat un cv fraudulos? Dacă da, ei nu vor umbla la biografia ta, atât timp cât dai un randament bun la noul loc de muncă.
Am terminat automatica. Sper că nu ai greșit și cu asta.
Să îți dau un exemplu personal care te poate ajuta.
O dată când îmi schimbam locul de muncă, viitorul meu manager a făcut o anchetă privată despre mine. A aflat că aveam faimă de excentric. Așa și era, nu aveam ceva de ascuns ( ulterior am avut grijă să fiu mai discret cu personalitatea mea, să nu dau prilej de
controverse). Și ce a făcut noul, viitorul manager. A decis că nu îl interesează viața mea privată, personală și runorile refertoare la ea, ci faptul că eram un bun specialist. Așa că am trecut acest test privat de angajare.
Astfel dacă ai fost deja angajată, iar la noua companie eștii eficientă și loială, eu zic să nu îți faci probleme.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu prea cred ca e o idee buna din mai multe motive.

1. Te recomanzi a fi mai experimentat decat esti deci e posibil sa iti tranteasca niste chestii mai dificile.

2. Daca nu cumva zici ca ai fost la o firma foarte mare, recruiterii se cam stiu intre ei deci poate verifica foarte usor daca cineva te stie mai ales daca ceva ii pare dubios.

3. Dupa ce incepi cu o minciuna, trebuie sa continui cu minciuna, cu ce ai facut, acolo, cum ai facut, de ce ai plecat etc.

4. Daca nu cumva zici ca ai lucrat la ceva corporatie monstru nu prea vad cum te-ar ajuta.

| TheGentleman a răspuns:

Ba poate, se interesează la REVISAL