| suntcuriossastii a întrebat:

Ce ziceți de domeniul universitar? Ca prof sau alt grad se câștiga bine? Alte aspecte?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Porfesorii universitari castiga foarte bine dar e destul de nasol programu, poti sa ajungi sa stai toata ziua in facultate, + mail-uri gramada, suport pentru elevii cu licenta, materiale pe cursur/seminare, lucrari etc etc

| Violleta2022 a răspuns:

Nu chiar. Ca asistent universitar ai salariu mic, dar pana ajungi titular (profesor universitar), trebuie sa mananci paine saracuta pentru vreo 10 ani, sau chiar mai bine.

| sierra1 a răspuns:

Dacă te țin "bretelele" intră in domeniul de care spui. E curat și motivant

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O mizerie. Salarii destul de mari avand in vedere ca nu fac nimic