| Xname a întrebat:

Cel mai indicat profil de liceu pentru a urma mai departe facultatea de drept sunt stiintele sociale nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, acest profil te ajuta mai mult ca altele. Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Poti urma si filologie

| Betty a răspuns:

Mai bine filologia daca esti sigura ca vrei dreptulkiss

| adelinee a răspuns:

Siinte sociale si filologie... dar nu iti sugerez sa te duci la profilele astea evitale. daca chiar iti doresti sa mergi la drept e altceva dar de ce nu te duci la stiinte ale naturii si de acolo poti sa urmezi in continuare ce vrei.ca poti sa te razgandesti pe parcurs iar de la socio si filo nu prea ai multe optiuni decat dreptul si inca 2, 3 facultati.asa de la stiinte ale naturii poti sa te duci unde vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit cand am vazut otpicul tau la real si am privit materiile altfel.Pana acum era indreptat spre uman. Mie la real nu prea imi vine sa merg deoarece sunt cam slab la mate si chimie in rest fizica informatica si bio merg foarte bine... Dar si la uman stau mai slab cu geografia istoria si la franceza stau undeva intre bine si foarte bine la fel si romana si engleza.Intrebarea mea suna in felul urmator as putea alege cumva un profil din materiile de la real sa nu fac mate si chimie asa intensiv ca si celelalte?

| beiibiiy a răspuns:

Din cate stiu eu da.este cel mai bun profil pentru a da mai departe la facultatea de drept.sh eu sunt la stiinte sociale sh am colege care vor da la drept.eu nuhappy. dar am inteles ca faci sh practica sh teorie la acest profil sh e super bine.eu o sa dau la jurnalism sh teatruwinking. bafta!:*