| HutanuRobert a întrebat:

Chiar este necesar sa merg la un liceu militar ca sa intru in armata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu liceul militar pentru a urma o cariera militara, se poate urma orice liceu si profil.
Totul este sa reusesti la admitere in scoala aleasa - academie sau scoala de subofiteri.
De asemenea pentru soldat profesionist te poti angaja chiar si numai cu 10 clase.

| HutanuRobert explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc,dar ce avantaje poate aduce liceul militar fata de un liceu civil?

| Ioandelasal a răspuns (pentru HutanuRobert):

Disciplina si pregatire fizica.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, te poți angaja ca soldat. Găsești aici condițiile.
http://bit.ly/2GCuuTc