| alexsaxx2323 a întrebat:

Cine lucreaza in constructii,in Anglia, Are idee cat de greu este? ce program de lucru se tine? Fata de Romania?
E ceva diferenta?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Sincer e foarte greu în Anglia pentru ca deși se câștigă bine, cheltuielile sunt foarte mari.
Chiria în Londra e cea mai scumpa din Europa. Plus traiul de zi cu zi.
În schimb constructorii meseriași sunt plătiți foarte bine și la noi în tara. Aici în Timișoara au un salariu asemănător cu unul din Spania sau chiar Italia.
Problema este ca nu se găsesc meseriași, deci omul plătește cat ii ceri.
Deci dacă știi meserie și ești cu picioarele pe pământ poți câștiga foarte bine și în țara.
Bafta.

1 răspuns:
| chifa2014 a răspuns:

Este putin mai greu in Anglia, programul de lucru difera dela o firma la alta.