| Lavinia_Banu_2000 a întrebat:

Colegul meu Cerbu Inut vrea sa se faca gunoier noi suntem clasa a VIII-c si este ultimul an de generala si el vrea sa devina gunoier de si invata foarte bine vrea sa faca si liceul si, facultatea doar ca sa devina guboier asta s-a intamplat acum 2 ani cand profesoara de religie a spus ca gunoieri gastiga bine el a decis sa devina gunoier doar ca sa salveze natura va rog ajutati-ma cum sa vorbesc cu sa-l ajut sa-i explic ( mentionez ca nu rad de el ci doar vreau sal aju t asa scrieti-mi ce sa fac?) sunt disperata la fel si parinti lui

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Profesoara spunea ca gunoierii castiga bine, pentru ca avea in vedere sporul de jena civica, de 50%. Dar evident, cu tot sporul nu castiga bine, castiga bine oamenii foarte calificati, nu gunoierii. Gestinarea gunoiului e un mod de a-i integra pe tigani. Cum el nu e tigan, nici nu il angajeaza la REBU. Dar pana la urma l-ar angaja, e sigur ca vrea sa ia painea de la gura unui tigan?

| Lavinia_Banu_2000 explică (pentru minrest):

Da vrea pentru ca iubeste mult de tot gunoiul iar daca cumva ii spui ceva urat despre gunoiul lui face urat de tot

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca e a 8-a si vrea sa faca liceul si facultatea doar ca sa devina gunoier nu cred ca e asa de destept pe cat crezi tu. A trait in pestera pana acum de nu stie care-i treaba cu meseria asta laughing? Spune-i pur si simplu ca nu se castiga bine si sa-si aleaga altceva.

| munteanuionvictor a răspuns:

Cu timpul sunt șanse mari să se răzgândească. Stai liniștită.

| Alex0000000000 a răspuns:

Lavinia, ce ar fi lumea fara oameni de la salubrizare? Nu gunoieri... Important e sa il sfatuiesti sa ii arati ca alta meserie ii va aduce mai multe beneficii in viata.Dar daca si-a propus sa se faca om de la salubrizare pana la urma e alegerea lui...important e sa il intelegi. Din clasa a 8 a si pana la terminarea facultatii sunt ani de zile, se va razgandii! Fundiță?

Răspuns utilizator avertizat