| aleee5262 a întrebat:

Costurile facultatii in America sunt mai mari in general ca cele din Anglia?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In SUA, taxa anuală de studii porneşte de la câteva mii şi poate ajunge până la peste 200.000 de dolari. Sunt mereu programe care să-i ajute pe studenţi să facă rost de banii. Aşa că, doar pentru că nu ai 200.000 de dolari, asta nu înseamnă că nu poţi obţine o diplomă americană. Ai de unde să obţii împrumuturi, universităţile te vor ajuta să obţii granturi, îţi vor da subvenţii sau burse.
https://worldscholarshipforum.com/......-students/

Școlarizarea la Universitatea Oxford este de doar 9, 000 de lire sterline pe an, ceea ce se ridică la aproximativ 11, 700 de dolari. care este doar pentru studentul din Marea Britanie,

În timp ce studenții internaționali vor plăti o taxă de școlarizare între 15, 295 de lire sterline (19, 860 dolari) și 22, 515 lire sterline (29, 230 USD) pe an.
https://edmun.do/......-britanie/

suntserios
| suntserios a răspuns:

De macar 5 ori mai mare in sua.

| Catrice a răspuns:

Pe puțin 60, 000 $

| mihaela000ela a răspuns:

Visul american are, însă, şi un preţ. Taxa anuală de studii porneşte de la câteva mii şi poate ajunge până la peste 200.000 de dolari.

| Rihanna20B a răspuns:

E mult mai scump în America. Îți sugerez să mergi în Anglia dacă nu îți permiți America