| Hottye a întrebat:

Credeti ca a fi Translator/Traducator e o cariera buna?

8 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Depinde. Ca in orice domeniu, daca esti foarte bun(si norocos) poti avea foarte multe avantaje. Cum s-a mai zis: calatorii, salariu mare.
Cea mai mare sansa sa ajungi foarte bun intr-un domeniu este atunci cand esti pasionat de acela.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| JnY a răspuns:

Bineinteles,insa nu in Romania!

Răspuns utilizator avertizat
| elenyss a răspuns:

Bineinteles. Depinde insa si pe ce limbi vrei sa te axezi. Sora mea este translator in Luxemburg, are ILEC, ICFE (Certificat international de engleza juridica si financiara) si Japanese Proficiency. Castiga foarte bine, salariile sunt strict confidentiale insa au patru zerouri in euro happy

| Sh0ck a răspuns:

Nu cred...
Cred ca e extraordinar de buna, te plimbi prin multe tari, daca esti traducatorul unui om de afaceri, sau traducatorul unui ministru, sau orice sef mare din orice tara.
Pot isa castigi intre 1800 - 9000 euro pe luna ca fiind un traducator.
Depinde al cui esti.

| oanabuysomeweed a răspuns:

Desigur happy

| swampy a răspuns:

Nu cred ca este tongue

| cosy12 a răspuns:

Da e cariera foarte buna numai pentru a traduce o foaie din engleza in romana costa intre100-150 lei deci scooti bani buni parerea mea