| anutzzaa a întrebat:

Credeti ca cei care termina o scoala postliceala de asistenta medicala generala mai au vreun viitor in Romania cu aceasta profesie?

Răspuns Câştigător
| Madalinamadamadalina a răspuns:

Buna. parerea mea este ca poti avea viitor si in Romania. dar in afara poti castiga mai multi bani si mai multa experienta, poti lucra cu aparate mult mai performante.
In Romania sunt salarii mici. mai se taie din ele, pe cand in strainatate poti primii chiar dublu. asta e parerea mea. acum faci ce crezi. Succes:X!

2 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Da normal o sa fie mereu nevoie de asistente in spitalele din Romania
Stai linistita "domnisoara asistenta"

| ionutz0116 a răspuns:

Da,ai sanse.Am un coleg care lucra in aceeasi sectie cu mine.S-a ivit un post de asistent medical la centrul medical din fabrica.Acum este acolo de 3 ani si o duce destul de bine.Tot postliceala facuse si el.Succes!