| Anemona21 a întrebat:

Credeti ca e posibil să fac două facultăți in acelasi timp? Una la stat si una privată

Răspuns Câştigător
| PrimeAngelus a răspuns:

Am avut un coleg, eu am făcut ITT, el făcea în același timp și ITT și AR, doua facultăți foarte grele, matematica la greu, mecanica, rezistenta materialelor, organe de mașini, etc., și pe ambele le-a făcut la zi. Omul avea aproape 40 de ani, și totuși a avut ambiția asta. A luat ambele licențe cu nota 10 și acum am văzut că este, nu mai știu exact denumirea, cred că laborant, in cadrul Universității unde a urmat facultățile.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, dar depinde ce fel de facultati. De regula la zi cam greu.

| Iote a răspuns:

Daca te duce mintea si te tine punga...
Dar nu vad sensul. Faci una si buna, te specializezi pe un domeniu. Nu o lalai in doua.