| vlad_mazilescu a întrebat:

Credeti ca exista o varsta minima pentru a putea juca in filme, chiar si in astea romanesti? Cum ajung copiii din filmele facute la noi sa joace acolo? Ma intereseaza si pe mine sa stiu cum.

Răspuns Apreciat de Editori
| Ioana1312321 a răspuns:

Se fac castinguri in diferite orase, in special in Bucuresti. Poti să cauti pe internet castinguri pentru filme daca vrei.Momentan nu se mai oermit castingurile deoare este această pandemie de coronavirus.Dar te sustin si iti pot spune că dupa ce trece aceasta perioada poti să te informezi.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urmărește anuțurile pentru castinguri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cineva îi selectează, regizorul sau producătorul filmului. Uneori se face o ședință de casting publică, concurs anunțat. În USA sunt situri specializate unde poți să trimiți poze sau videoclipuri pentru industria reclamei și pentru film. Este nevoie de acordul părinților.

| Raluca591 a răspuns:

Nu exista o varsta