| bleakk a întrebat:

Credeti ca fara munca reusiti in viata? Adica da,sunt cazuri cand unii reusesc datorita muncii parintilor sau bunicilor si duc o viata buna fara prea multa munca,avand un gram de inteligenta poate, ducand mai departe äfacerea familiei sau eu stiu ce.Dar totusi fara munca dezvolti alte trasaturi negative care te afecteaza si astepti mai mult de la cei din jur..pareri

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca aveam parinti multimilionari reuseam fara servici sa o duc bine in viata

| bleakk explică (pentru mgtow):

Adica asteptai la ei, cred.Si lasa-i munca deoparte

| mgtow a răspuns (pentru bleakk):

Oricum ramaneam mostenitor cine e prost sa munceasca avand milioane de euro, pentru aia exista angajati si camere de luat vederi, sefi de personal laughing

| pirla a răspuns:

Sa reusesti inviata nu inseamna sa fii bogat.Inseamna sa ajungi un om respectat cu o cariera care poate sa ajute si pe altcineva nu doar pe tine, sa ai o familie in care sa fii fericit si prieteni adevarati.Cu banii nu poti cumpara fericirea, exceptand cazurile in care cu banii poti salva viata cuiva.Cei care se nasc cu averi mari si asa mai departe, vor reusi in viata doar daca vor munci si vor ajunge oameni buni, nu increzuti bogati.