| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca la varsta de 60 de ani mai poti lucra ca lucrător comercial? Sau o meserie din asta care necesita efort fizic.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Depinde de sanatatea individului. Sunt care la 60 ani, ajung campioni mondiali la diferite sporturi.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de magazin. Daca stai doar la casa e in regula dar de obicei trebuie sa lucrezi si la depozit, aranjat marfa etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Dacă te tine spatele, poți ridica și haltere.

| Yuoia a răspuns:

Depinde de sex (femeie sau barbat), de sanatatea persoanei si uneori numai de rezistenta sa (chiar sanatos fiind). In general la 60 de ani deja "te lasa" toate. Dar lucrator comercial nu inseamna manipulant in depozit. Ca vanzator in magazin, poti lucra.

| Nătărău a răspuns:

Eu spun că la 60 de ani ar fi trebuit să fie (deja) de vreo 20 de ani la pensie omul. La pensie adică Liber. În rest, depinde.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Depinde de sexul persoanei respective, de greutate/înălțime și sănătate. Dacă este vorba de efort fizic ridicat pot exista dificultăți mari la ambele sexe, dar, în general, ca bărbat la 60 de ani nu ești ''moș'', însă depinde de fiecare persoană în parte.