| XxKAMELIAxX a întrebat:

Credeti ca merge:
Imi voi creea propria firma..mai intai o sa incep sa vand pe net..si dupa o sa incep sa-mi fac firma.
Apropo. daca vreau sa ma duc la liceul de arta din Bacau(George Apostu)..la coregrafie..sau la arhitectura.ce ziceti? Eu nu prea o am cu matematica.dar fac pregatire si o sa reusesc sa fiu buna si la aceasta materie.
Cum e la coregrafie? Cum e la arhitectura..stiti ceva? Ma puteti ajuta, va rog?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pe rand:
1. Firma dupa ce faci 18 ani.

2. Coregrafia e o arta pierduta. Daca nu cunosti pe cineva nu o sa ajungi in domeniu cineva. Poate nici nu vei lucra in domeniu.

3. Arhitectura... sincer dintre cele trei aceasta mi se pare cea mai buna.

Ps: ai putea sa implici parintii in firma si sa faci in numele lor. Ei nu te vor putea delega decat dupa ce vei implini 18 ani.

Motivul este ca nu poti raspunde legal in fata legii.

| XxKAMELIAxX explică (pentru cristimihailov):

Dar eu vreau sa ma duc la liceul de arta pe sectiunea coregrafie pentru ca e mai usor..si cand dau bacul vreau sa iau nota mare..si dupa ma duc la o facultate foarte buna... poate fi facultatea de drept/management..nu stiu..sau chiar de matematica..sa ma fac profesoara..nu stiu.o sa vad...multumesc mult pentru raspuns.Chiar m-a ajutat!winking Apropo:Nu ma pricep la arhitectura deloc =]] M-am uitat pe net la desene legate de arhitectura..si cand am vazut..eu nu stiu nici un animal sa-l fac cum trebuie =]]
Multumesc inca o data pentru raspuns.