| felicia_7213 a întrebat:

Credeti ca oamenii bogati sunt si fericiti? de ce?

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Nu fericiti, cei mai fericiti! dar majoritatea vor raspunde ca sunt tristi ( asa-i cu telenovelistii astia plangaciosi), banii iti aduc fericirea, iti plateste curentu, mancarea, iti asigura un viitor, etc.winking

| Bijou a răspuns:

Nu neaparat, chiar daca au bani, poate le lipseste altceva: sanatatea, timpul, familia

| Aesir a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca daca esti bogat esti si fericit, desi pot exista amandoua in acelasi timp, cu toate ca sunt cam rare asemenea cazuri. Spre exemplu banii nu pot cumpara un partener de incredere, nu pot cumpara prieteni (prieteni adevarati) nu pot cumpara respect, in cel mai bun caz pot cumpara o faima trecatoare. Poti fi fericita si fara sa fii bogata, daca reusesti sa asculti de "vocea interioara". Si ultimul lucru care ti-l mai spun... banii multi niciodata nu se fac prin munca cinstita, sunt 2 variante, ori ai bani mostenire de la cineva si reusesti sa pui pe picioare o afacere rentabila pe termen lung, ori castigi la loto ceea ce e foarte greu.

| winter a răspuns:

Nu pentru ca ei se satura mult mai repede iar la randul lor famiile se destrama la fel de repede.banii vor fi principala valoare in familie nu dragostea.banii cu cat ai mai multi cu atat vor fi o povara mult mai mare.cel mai simplu e sa ai doar ceea ceti trebuie si cati bani in buzunar.asa te vei simti mult mai liber nu pazit de badigarzi sau etc.si am mai observat ca o casnicie de acest gen nu dureaza multi ani pe cand la cineva care isi permite macar cat de cat poate dura o viata intreaga. oamenii bogati au o satisfactie de pe urma banilor ca isi pot cumpara orice dar un singur lucru nu poate cumpara:prietenia adevarata, dragostea adevarata, o familia adevarata si unita