| effect a întrebat:

Credeti ca pot face fata la facultatea de Stiinte Economice-Marketing, tinand cont ca eu sunt la filologie? Nu stiu la ce sa dau mai departe, nu vreau la o facultate foarte grea!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tre' sa stii matematica asa ca renunta la profilul economic!--- nu-i musa-i sa faci o facultate ( mai ales ca o cauti pe cea mai usoara! )--- urmeaza niste cursuri de calificare intr-o meserie ( orienteaza-te in alegerea meseriei prospectand site-urile de recrutare forta de munca). O meserie ceruta pe piata muncii + 1-2 limbi straine vorbite la nivel avansat sunt solutii mult mai bune decat o diploma de licenta obtinuta "taras-grapas"! Numai bine!

| X a răspuns:

Tu iei facultatile dupa greu-usor? gandeste-te la ce vrei sa faci pe viitor.Te pricepi in marketing ai idee cel putin despre ce e vorba te atrage eu de la 5 ani am tiparit in cap cuvantul "afacerist-economist"de atunci m-am gandit la asta acum suntla liceul economic urmeaza facultatea de economiehappy sincer nu-ti sugerez sa face ce nu iti place cei drept ai putea face un profil economic si sa pleci in strainatate daca tot te-ai pregatit la filologie

| Vali87 a răspuns:

Daca te referi le Academia de Studii Economice din Bucuresti adica ASE, nu stiu ce sa iti spun, facultatea e usoara, nu am ce spune dar nu te nvata nimic practic si dupa ce termini nu te angajeaza nimeni in domeniu, decat daca ai pile, decat daca te angajezi mai din timp adica inca din primul an, al doilea, al treilea si ai ceva experienta dar nici asa e greu crede-ma. Dc nu te refereai la ASE din BUC, imi cer scuze. Dar oricum eu am fc mark si crede-ma e usor dar trebuie sa te gandesti ce faci dupa aia. Eu mi-am frecat coatele de bancile Aseului si am luat note bunicele si acum din vara lui 2009 imi caut de munca si in afara de merchendiser si operator interviu la telefon nimic nu am gasit. Asa ca gandeste-te ce ti s-ar potrivi si dupa aia vezi ce optiuni ai, vezi ca la ASE nu se mai da examen din vara, se intra numai pe baza de dosar. Chiar te rog sa imi spui dc te refereai la ASE, sunt curios nu de alta. parerea mea e ca ASE mark e facult de rahat, prf dezinteresati, de aia sunt curios > Dc vrei iti dau mult mai multe detalii...