| kate_3254 a întrebat:

Credeti ca psihologii vor avea succes in viitorul apropiat sau vor muri de foame?

Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

Nu contează foamea atâta timp cât ştii că orice artă în care îţi găseşti consolarea ţie şi celor din jur cere compromis. Uneori iubeşti mai frumos şi mai curat viaţa chiar şi pe un drum mai strâmtorat şi mai plin de lipsuri.Să faci ceea ce îţi place,ceea ce îţi alină setea culturală şi spirituală, să te bucuri de ce ai ştiind că l-ai muncit cu plăcere şi cu greu, ei bine asta nu costă nimic.
Bănuiesc că întrebarea a avut legătură cu alegerea ta în viaţă şi sper că vei face ceea ce simţi că îndrăgeşti mai tare.

6 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Vor muri de foame cu siguranta.

| Chris a răspuns:

In ritmul acesta, cu totii vom muri de foame...

| claudiuflorin a răspuns:

Nu,vor avea succes!

| holeron a răspuns:

Banuiesc ca in timp, majoritatea institutiilor vor fi obligate de lege sa aiba cel putin un psiholog, sau sa foloseasca serviciile unui cabinet in anumite circumstante ca in majoritatea tarilor mai dezvoltate.

| roby_6848 a răspuns:

Heelaughing)laa cati oamenii nebunii se nasc in fiecare secunda.laughing. Prea putin probabil..Nu prea gasesti domenii in care s aactivezi dupa facultate. Sau daca gasesti, nu esti platita bine, pentru ca, vrei nu vrei, tot la ban ajungi la un moment dat, tot pentru asta muncesti. Nu spun sa te reprofilezi, ci doar sa incerci sa ai in obiectiv si altceva. Succes. funda?:d

| Lolo_5869 a răspuns:

@ roby Psihologii nu trateaza nebunii, nebunii sunt tratati de PSIHIATRU. Sunt foarte multe persoane care fac aceasta confuzie si nu merg la psiholog din rusine, pentru ca ceilalti ii vor considera nebuni. Psihologii trateaza depresiile, cu care ne intalnim fiecare dintre noi cel putin o data in viata, fie ele mai severe sau mai usoare. Psihologii te ajuta sa scapi de fobii, sa te integrezi mai bine in societate si sa duci o viata echilibrata. Psihiatrii se ocupa cu schizofrenici si alte alea, dovezi de nebunie. Parerea mea personala este ca psihologii vor avea din ce in ce mai mult succes pentru ca oamenii isi intretin din ce in ce mai des situatia materiala si mai putin sufletul. Lumea asta e mai stresata pe zi ce trece, munceste mai mult pe zi ce trece si uita de propria persoana. Mai grav e ca multi nu isi dau seama ca trec printr-o depresie si pot ajunge sa isi ia viata! Rata sinuciderilor creste alarmant in continu, din cauza depresiilor cauzate de stres, o problema aproape omniprezenta in zilele noastre. Psihologii pot reduce numarul asta care tot creste, asa ca vor avea succes. Daca lumea va merge in continuare pe acest drum, in care cariera si munca inseamna totul, ei vor putea profita mult si bine. Tin sa mai spun o data, PSIHOLOGUL TRATEAZA PROBLEMELE SOCIALE CU CARE TE CONFRUNTI, iti da sfaturi, IAR PSIHIATRUL TRATEAZA RETARDUL MINTAL, asa-zisii nebuni.