| AndreiVale a întrebat:

Credteti ca exista vreo sansa sa termin o facultate cu profil tehnic daca eu in liceu am fost la profil filiogic? exista careva care a facut asa ceva in sensu sa mearga la o facultate de inginerie chiar daca ei au terminat filologia?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti bun la mate si la fizica si te pregatesti si suplimentar, atunci da.
Va trebui sa te pregatesti si din diferentele la aceste materii, fata de clasele cu profil real.