| Marrythenight a întrebat:

Cu ce se mananca economia? are legatura cu matematica? daca da, imi puteti explica pe larg despre ce e vorba? ce poti iesi daca faci facultatea de economie? poate, contabil?

2 răspunsuri:
| aleahimk a răspuns:

La facultatea de stiinte economice studiezi marketing, etica in afaceri, management, matematica aplicata in economie s.a, iti da posibilitatea sa iti deschizi o afacere, sa lucrezi in institutii, in firme private, nu numai contabil etc. Se pune accent pe matematica la aceasta specializare la aproape fiecare materie. Daca vrei iti pot da un curs pe messenger sa vezi cam in ce consta o,, lectie " la aceasta facultate.

| dragutza_6946 a răspuns:

Profilul economic este asemanator cu profilul Matematica-Informatica! Din cate stiu faci 4-5 ore de matematica pe saptamana! Daca urmezi o facultate economica de cele mai multe ori iesi contabil. Depinde big grin Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor! kiss