| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Cum ati descrie profesia de judecatoare? Ce calitati ar trebui sa ai?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Sa fii obiectiv si sa-ti mentii neutralitatea. Asta plus o buna cunoastere a legii, eventual niste pile sa iei interviul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai o gandire sanatoasa si obiectiva.
Sa fii ok pe plan psihic si sa nu ai frustrari sau prejudecati care sa-ti influenteze deciziile.
Sa stii legea ca pe buzunarul tău.
Cam astea ar fi principalele, pe langa multe altele.

Răspuns utilizator avertizat
| acerr a răspuns:

Cred ca trebuie sa fie o persoana demna, cinstita, cu o capacitate de gandire sclipitoare.Din pacate nu e chair asa, Sunt multi oameni inchisi pe nedrept, BA MAI MULTI in USA au inchisoare pe viata si sunt nevinovati.

| vmalex21 a răspuns:

Intrebarea ar trebui pusă asa.Ce pile, relații si recomandări politice iti trebuie.