| Joker3134 a întrebat:

Cum de rezista militarii în Afganistan? Ce anume fac? Cum de au un psihic așa puternic?

2 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Psihicul puternic e printre principalele calitati pe care trebuie sa le aiba un militar. Daca nu, ce te faci? Rezista, pentru ca la un moment dat te obisnuiesti, lucrurile pe care le vezi "te calesc" si ajungi sa te detasezi emotional de ceea ce vezi, ca un mecanism de autoaparare. Si, cu toate astea, majoritatea raman marcati de diverse lucruri la care asista.

Răspuns utilizator avertizat