| Ilincamatei83881 a întrebat:

Cum e la cămin, gen stai in cameră cu cineva din aceeași facultate pe care o faci sau nu contează facultatea?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

În general da.

| Hope1992 a răspuns:

De cele mai multe ori, da, dar nu e o conditie obligatorie. Sfatul meu e sa incerci sa cunosti cativa oameni inainte sa incepi facultatea si sa vorbiti sa stati impreuna, se poate, mai ales in primul an (dupa vor conta mediile si daca esti sau nu integralist care va fi ordinea de cazare). Eu am prins in primul an 2 fete din an de la mine si a 3-a tot din aceeasi facultate, dar de la alta specializare. In anul 2, 2 fete de la cealalta specializare si o fata de la master(aceeasi facultate). Nu mai zic ca mai veneau fete i camera, dar plecau dupa (unele se obisnuiesc mai greu cu conditiile de camin laughing ), anul trecut am stat singura pentru ca a fost faza cu covidul si camera era micuta si de 2 persoane.
Eu zic sa cauti toate informatii, sa vezi ce camine sunt repartizate facultatii tale, cati sunt in camera, etc.

| Gabryel85 a răspuns:

Nu e neapărat de la aceeași facultate, din câte știu. Dar poate fi și așa.