| Maria2058 a întrebat:

Cum e la facultatea de marketing? Ce poti sa faci dupa ce o absolvi?

2 răspunsuri:
| Simiina8 a răspuns:

Eu cred ca este destul de bine sora mea a facut aceea facultate

| john_1227 a răspuns:

Facultatea de marketing are ca scop pregatirea studentilor pentru afaceri.,, marketing'' este o metoda prin care atragi clienti prin produsele pe care le vinzi.domeniul marketing este un domeniu de viitor.pentru a fi un bun consultant in marketing trebuie mai intai sa iti placa ceea ce faci, si sa ai calitatea de vanzator.trebuie sa cunosti bine limba romana si limba engleza pentru ca marketingul reprezinta comunicare. poti activa in multe domenii.deci daca ai facultatea de marketing, intotdeauna o sa ai un serviciu. proverbul american:,, fa ce iti place si banii vor veni'' se potriveste de minune cu marketingul.succes!