| ValP a întrebat:

Cum e la Facultatea de Matematica-Informatica, specializarea matematica-informatica (dificultatea cursurilor, daca materia se ia de la inceput - cea de liceu etc.)? Calitatea cursurilor de la diferite universitati (Craiova, Bucuresti)...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general la facultatile cu profil informatica programarea se ia oarecum de la 0, insa matematica niciodata. Mai toate facultati cu profil real pleaca de la premiza ca stii matematica la un nivel destul de ridicat. Calitatea cursurilor e cam aceeasi conteaza insa profesorii care le predau

| denyemy a răspuns:

Greu, cel putin la Craiova. Profi pleaca de la ideea ca daca ai dat acolo ai cunostinte vaste in domeniu, ceea ce de multe ori nu e adevarata.