| andreea567890123 a întrebat:

Cum e la UTCB? Se face aceeasi fizică ca in liceu? Eu am inteles ca e una mult mai grea si e vorba de multe formule la care trebuie sa stii demonstrațiile

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Logic, doar vorbim de facultate, nu de liceu.

| DanielPH a răspuns:

Buna din nou! laughing
Categoric este o altfel de fizica. Dar ca sa te linistesc: 80% teorie si 20% probleme. din 80% teorie cam jumatate sunt demonstratii, sanse 0% de copiat (am incercat), dar sa stii ca este frumoasa materia, in doua zile am invatat teoria, pacat ca n-am putut copia, aspiram si eu la bursa. laughing)

| andreea567890123 explică (pentru DanielPH):

Eu sunt varză la fizica si nu stiu nimic, am media 5. Ma tot gandesc daca sa dau sa nu la UTCB...Tu ce ai face in locul meu?

| DanielPH a răspuns (pentru andreea567890123):

Eu n-am facut fizica si la fel ma gandeam, ca nu voi stii nimic.
Aici esti luata de la 0 cu totul, plus ca se fac cursuri optionale la matematici/fizica, etc... unde faci materia de liceu intr-un mod mai...academic.(Ca sa intelegi mai bine)
Vei vedea ca materiile aici le faci pentru viitoarea meserie, si ca toate se leaga. Nu vei face materii plictisitoare fara rost.
Cauta te rog materiile pe Site-ul facultatii si vezi acolo cum se prezinta totul, eu consider ca sunt bine structurate si echilibrate.